Content

City One Minutes

Mensen, auto’s, brommers, fietsen, huizen, straten, gebouwen, rijkdom, armoede, orde, chaos... De stad als levend organisme is het onderwerp van de website CityOneMinutes.org, dat Fabrique ontwierp in samenwerking met Max Kisman. Kunstenaars in meer dan honderd steden over de hele wereld leggen van uur tot uur het stadsleven vast in persoonlijke video-impressies van precies één minuut. Het resultaat is een collectief kunstwerk, een collage van duizenden video’s van één minuut waarin te zien is hoe steden 24 uur per dag leven en veranderen.

Op de site kun je op verschillende manieren navigeren door het gestaag groeiende aantal filmpjes. Je kunt een etmaal het leven in Beijing volgen in vierentwintig filmpjes, zien hoe de zon opkomt in Tokyo of ondergaat in Willemstad.

Net als de geportretteerde steden is de website een organisch en uitdijend geheel. Naast nieuwe video’s worden ook steeds nieuwe mogelijkheden toegevoegd, zoals audio-minuten, beoordelingen van filmpjes, en het creëren van je eigen droomstad uit het materiaal.

City One Minutes is een gezamenlijk initiatief van het documentairekanaal Holland Doc 24/VPRO en The One Minutes Stichting. Fabrique ontwikkelde CityOneMinutes.org in samenwerking met Max Kisman en Studio Stomp.


CityOneMinutes.org is bekroond met een Golden European Design Award! Lees ook het artikel op onze Fabloque.


Bekijk dit filmpje

Opdrachtgever
Holland Doc 24/VPRO en The One Minutes Stichting

Website
Contactpersoon

Ga terug naar de navigatie